2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Özel Eğitim Öğretmenliği için kaç puan almak gerekir, Özel Eğitim Öğretmenliği için kaç bine girmek gerekir, Özel Eğitim Öğretmenliği sıralaması, Özel Eğitim Öğretmenliği başarı sıralamaları, Özel Eğitim Öğretmenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Özel Eğitim Öğretmenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Özel Eğitim Öğretmenliği taban puanları, Özel Eğitim Öğretmenliği sıralama, Özel Eğitim Öğretmenliği 4 yıllık başarı sıralaması, Özel Eğitim Öğretmenliği en son giren sıralaması, Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü en az kaç puan gerekir.