2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Polimer Malzeme Mühendisliği için kaç puan almak gerekir, Polimer Malzeme Mühendisliği için kaç bine girmek gerekir, Polimer Malzeme Mühendisliği sıralaması, Polimer Malzeme Mühendisliği başarı sıralamaları, Polimer Malzeme Mühendisliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Polimer Malzeme Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Polimer Malzeme Mühendisliği taban puanları, Polimer Malzeme Mühendisliği sıralama, Polimer Malzeme Mühendisliği 4 yıllık başarı sıralaması, Polimer Malzeme Mühendisliği en son giren sıralaması, Polimer Malzeme Mühendisliği bölümü en az kaç puan gerekir.