2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Tekstil ve Moda Tasarımı için kaç puan almak gerekir, Tekstil ve Moda Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, Tekstil ve Moda Tasarımı sıralaması, Tekstil ve Moda Tasarımı başarı sıralamaları, Tekstil ve Moda Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Tekstil ve Moda Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Tekstil ve Moda Tasarımı taban puanları, Tekstil ve Moda Tasarımı sıralama, Tekstil ve Moda Tasarımı 4 yıllık başarı sıralaması, Tekstil ve Moda Tasarımı en son giren sıralaması, Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.