2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Türk Dili ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Türk Dili ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Türk Dili ve Edebiyatı sıralaması, Türk Dili ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Türk Dili ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Türk Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Türk Dili ve Edebiyatı taban puanları, Türk Dili ve Edebiyatı sıralama, Türk Dili ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Türk Dili ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.