2021-2020 2 yıllık Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Boğaziçi Üniversitesi sıralamaları, önlisans Boğaziçi Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Boğaziçi Üniversitesi bölümleri puanlarına ve Boğaziçi Üniversitesi için kaç net gerekir, Boğaziçi Üniversitesi kaç netle kazanılır, Boğaziçi Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite devlet üniversitesi olup, eğitim ücretsizdir.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Ö: Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm. Bu bölümler genellikle ücretlidir.

Açıköğ: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

Boğaziçi Üniversitesi
4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları ve Sıralama

tablo üst
Boğaziçi Üniversitesi taban puanları başarı sıralaması

 

Boğaziçi Üniversitesi
4 Yıllık Bölümlerin Netleri

tablo üst
Boğaziçi Üniversitesi netleri

Boğaziçi Üniversitesi bölümleri, Boğaziçi Üniversitesi puanları, Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, Boğaziçi Üniversitesi sıralamalarına, Boğaziçi Üniversitesi için kaç net gerekir? Boğaziçi Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.