2022-2021-2020 2 yıllık Doğu Akdeniz Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Doğu Akdeniz Üniversitesi sıralamaları, önlisans Doğu Akdeniz Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Doğu Akdeniz Üniversitesi hangi bölümler var, 2 yıllık bölümleri, 4 yıllık bölümleri ile Doğu Akdeniz Üniversitesi için kaç net gerekir, Doğu Akdeniz Üniversitesi kaç netle kazanılır, Doğu Akdeniz Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite özel olup, eğitim ücretlidir. Burslu kazanmanız halinde bu üniversiteyi ücretsiz okuyabilirsiniz.

Burslu: Eğitim ücreti yoktur. Tam burslu olarak eğitime devam edilir.

%50 İnd: Eğitim ücretinin sadece %50’si ödenerek eğitim alınabilen bölüm.

%25 İnd: Eğitim ücretinin sadece %25’i ödenerek eğitim alınabilen bölüm.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Öğretim (İÖ): Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm. Bu bölümler genellikle ücretlidir.

Açıköğretim: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

4 Yıllık Doğu Akdeniz Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Doğu Akdeniz Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bölümlerin Netleri

2 Yıllık Bölümlerin Netleri

Doğu Akdeniz Üniversitesinde hangi bölümler var, Doğu Akdeniz Üniversitesi bölümleri, Doğu Akdeniz Üniversitesi taban puanları, Doğu Akdeniz Üniversitesi sıralamalarına, Doğu Akdeniz Üniversitesi için kaç net gerekir? Doğu Akdeniz Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.