2022-2021-2020 2 yıllık Fırat Üniversitesi taban puanları, 4 yıllık Fırat Üniversitesi sıralamaları, önlisans Fırat Üniversitesi başarı sıralaması, lisans Fırat Üniversitesi hangi bölümler var, 2 yıllık bölümleri, 4 yıllık bölümleri ile Fırat Üniversitesi için kaç net gerekir, Fırat Üniversitesi kaç netle kazanılır, Fırat Üniversitesi en az kaç net gerekir sorularının cevaplarına aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz. Bu üniversite devlet üniversitesi olup, eğitim ücretsizdir.

Örgün: Eğitime devam zorunluluğu olan bölüm.

İkinci Öğretim (İÖ): Eğitimin akşam saatlerinde olduğu bölüm. Bu bölümler genellikle ücretlidir.

Açıköğretim: Eğitimin açıköğretim formatında, uzaktan eğitimli olduğu bölüm.

UYARI:Tablolarda bazı bölüm isimlerinden birden fazla var ise; burs, dil, farklı bir fakülte veya yüksekokulda yer alması gibi bilgilerin farklı olmasından kaynaklanıyor. Bir bölüm tam burslu veya ingilizce iken diğeri değil. Bir bölüm A yüksekokulunda iken, ismi aynı olan diğer bölüm B yüksekokulunda yer alabiliyor. Bunlar içinde ayrı kontenjanlar olmasından dolayı aynı bölümlerden birden fazla görebilirsiniz. Bu bilgiler paylaşılmadığı için belirtemedik 😔

4 Yıllık Fırat Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Fırat Üniversitesi Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bölümlerin Netleri

2 Yıllık Bölümlerin Netleri

Fırat Üniversitesinde hangi bölümler var, Fırat Üniversitesi bölümleri, Fırat Üniversitesi taban puanları, Fırat Üniversitesi sıralamalarına, Fırat Üniversitesi için kaç net gerekir? Fırat Üniversitesi kaç netle kazanılır sorularının cevabına yukarıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz.